Personel

W przedszkolu łącznie zatrudnionych jest 18 osób. Stosunek nauczycieli do personelu pomocniczego wynosi 9 : 9 .

Wszystkie nauczycielki posiadają wymagane kwalifikacje pedagogiczne.

Nauczycielki zapewniają integrację oddziaływań wychowawczych rodziców i przedszkola na dziecko. W procesie dydaktyczno-wychowawczym wprowadzają wciąż nowe rozwiązania modyfikujące i wzbogacające formy pracy z dziećmi, dostosowując je do potrzeb oraz możliwości wychowanków. Preferują metody czynne, aktywne i zadaniowe w pracy z dziećmi. W celu wyciszania, rozładowywania napięcia emocjonalnego a także hamowania agresji dzieci , wprowadzają elementy muzykoterapii , bajkoterapii, choreografii oraz wiele zabaw relaksacyjnych. Poszukują takich rozwiązań dydaktycznych aby proces wychowania służył rozwojowi , by dokonywał się w toku ciekawych kontaktów dziecka z otaczającą je rzeczywistością.

Praca nauczycielek polega nie tylko na przekazywaniu dzieciom wiedzy, ale przede wszystkim na wyrabianiu społecznych nawyków, kształtowaniu ich myślenia, postaw i przekonań.

Personel pomocniczy tworzą : kucharka, pomoc kucharki, intendentka, woźne oddziałowe, pomoc wychowawcy oraz dozorcy.

Dyrektor przedszkola:

Anna Nosiadek

Konserwator:

Tomasz Freiwald

Nasze przedszkole otrzymało 2 oczyszczacze powietrza ze Środków Województwa Śląskiego w ramach udziału placówki w kampanii edukacyjno-informacyjnej pod nazwą "Mogę! Zatrzymać Smog - Przedszkolaku złap oddech" współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. logotypy kampanii 'Mogę! Zatrzymać Smog - Przedszkolaku złap oddech'