Ogłoszenia dla rodziców

Materiał nr 1 (23-27.03.2020)

m4a
4657079

Materiał nr 2 (30.03-3.04.2020)


Materiał nr 3 (6.04 - 10.04.2020)


Szanowni Państwo
W tym tygodniu zalewam Was linkami do bingo, domino, wykreślanek, memory interaktywnych oraz do nauki słówek Wielkanocnych (dla chcących). Po kliknięciu w link zobaczycie czy są to zadania, z którymi poradzą sobie Wasze dzieci, (ponieważ w wielu trzeba potrafić czytać, bądź też znać literki, aby móc odszukać właściwe słówko. Z doświadczenia wiem, że starszaki poradzą sobie ze wszystkimi zadaniami, średniaki z ¾ a maluszki z Waszą pomocą z 1/3. Zachęcam do robienia tych zadań wspólnie, dlatego że większość z nich to gry językowe.
Proszę o przesłanie zdjęć, na których widać jak dzieci robią któreś z przesłanych zadań (oczywiście, kto chce chronić wizerunek dziecka to niech zrobi zdjęcie gdzie widać tylko tył dziecka oraz zadanie, jakie robi). Proszę, aby w mailu były zawarte imię i nazwisko dziecka, numer przedszkola i nazwa grupy, (ponieważ przy 3 przedszkolach niektóre prace mi się mieszają a z niektórych grup mam 0 prac, jakie miały być wysłane ostatnio) mail: dominikaszawerna@gmail.com
Ps. Aby gry interaktywne działały należy włączyć dla tej strony wtyczkę flash
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia Dominika Szawerna
 

Materiał nr 4 (14.04 - 17.04.2020)

m4a
2255533
m4a
2583664

Materiał nr 5 (20.04 - 24.04)

Szanowni rodzice rozpoczynamy tydzień piąty i przyszedł czas na bardzo duże wyzwanie dla dzieci. Ten tydzień poświęcamy na utrwalanie poznanego słownictwa z poprzednich 4 tygodni. Efekty powtarzania utrwalany albo na filmiku albo na zdjęciu+ nagranie dźwięku. Wybór należy do Państwa.

 

Zadanie: Dzieci mają obserwować swoje otoczenie, najlepiej niech popatrzą za okno i mają narysować to, co widzą a następnie mają mi w prosty sposób powiedzieć, co narysowali. Może to być tylko opis kolorów, jakich użyły na obrazku (wskazane dla maluszków) albo prosty opis kolor+nazwa tego, co zostało narysowane (ważne, aby nie zmuszać dzieci do mówienia słów jakich nie znają). Na obrazku proszę, aby dzieci narysowały też siebie (mogą też wkleić naklejkę którą będzie ich symbolizować) i proszę, aby dzieci powiedziały czy są happy (wymowa: hepi-szczęśliwy) czy są sad (wymowa: sed-smutni). Niczego więcej dzieci nie muszą konstruować gramatycznie.

 

Uwaga: przed opisem obrazka proszę, aby dzieci się ze mną przywitały prostym Hello (wymowa: heloł) albo hello teacher (wymowa: heloł ticzer) i na koniec proszę, aby się pożegnały słowem Goodbye (wymowa: gudbaj) albo bye-bye (wymowa: baj baj).

 

Po wykonaniu zadania bardzo proszę, aby dzieci się poruszały do zabawy Simon Says (link był wysyłany wcześniej) i oczywiście jeśli będą jeszcze miały chęci to polecam Baby Shark (link też był w poprzednich materiałach).

 

Materiał nr 6 (27.04 - 01.05)

Materiał nr 7 (04.05 - 08.05)

Materiał nr 8 (11.05 - 18.05)

mp4
2078513

Materiał nr 9 (18.05 - 22.05)

Materiał nr 10 (25.05 - 29.05)

Materiał nr 11 (01.06 - 05.06)

m4a
1802695

Materiał nr 12 (08.06 - 12.06)

Materiał nr 13 i 14 (15.06 - 26.06)

m4a
5136247
docx
14624

 

 

 

Materiały dla dzieci z grupy "Tygryski"

23.03 – 27.03.2020

Witam,

Drodzy rodzice, w tym tygodniu proszę aby dzieci nauczyły się piosenki "Rysuję krzyż z kropelką krwi".

Piosenkę możecie odnaleźć pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=3UKIrDTbasM

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za współpracę, życzę dużo zdrówka,

katechetka30.03 – 03.04.2020

Witam moje kochane Tygryski. Zapraszam na kolejne zajęcia z religii, tym razem przy komputerze. Zapoznajcie się z postacią Zacheusza, który oszukiwał ludzi, jednak po spotkaniu z Panem Jezusem zmienił się, przeprosił za złe uczynki i był dobrym człowiekiem. Jeśli umiesz przepraszać za to co zrobiłeś źle to pokoloruj serduszka dla każdego kogo kochasz.

 

https://view.genial.ly/5e78b4198a1d0d0d98806750/interactive-image-przepraszam?fbclid=IwAR3Jbvvai7Gcp5xb8RHtg8Mg_KqcFlUqtpbO4SVa1t_KQXUe0fnitGo_708

 

Bardzo, bardzo dziękuję rodzicom za współpracę.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

Katechetka06.04 – 10.04.2020

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochane dzieci zapraszam Was do obejrzenia prezentacji o Wielkiej Sobocie. Jest to dzień ciszy, Pan Jezus leży w grobie a my możemy się przy nim pomodlić. W Wielką Sobotę robimy też koszyczek wielkanocny. Jestem ciekawa czy ktoś z Was wie co się daje do koszyczka??? Poproście rodzica aby przeczytał Wam o Wielkiej Sobocie.

 

https://view.genial.ly/5e88367fd5aa510e32b792bc/interactive-image-wielka-sobota-przedszkole?fbclid=IwAR3CVOgkMH2qmew8fmResCv_GnIgGl7Xk5UBwgv1TU-EeC0d5qaAVD0QSPY

 

Życzę Wam zdrowia i błogosławionych Świąt, pamiętajcie, że najważniejsze jest to że Jezus Zmartwychwstał.

 

Katechetka – Sabina.

14.04 – 17.04.2020

Chrystus Zmartwychwstał ! Prawdziwie Zmartwychwstał ! Alleluja !

 

Tym chrześcijańskim pozdrowieniem witam Was po świętach i zapraszam do obejrzenia bajki jak to było z tym zmartwychwstaniem Jezusa, posłuchajcie co powie Gienek o zmartwychwstaniu a na koniec pośpiewajcie piosenki. Chciałabym abyście nauczyli się piosenki "Nie ma takiego jak Jezus".

Życzę Wam dobrej zabawy i pozdrawiam serdecznie wszystkich.

1. https://www.youtube.com/watch?v=sC4o9AuysWw

2. https://www.youtube.com/watch?v=Lfq52yHVIeo

3. https://www.youtube.com/watch?v=VOX9Id6YhC8

4. https://www.youtube.com/watch?v=JfIfJw7o7CA

5. https://www.youtube.com/watch?v=D2fLOQvqfGE

6. https://www.youtube.com/watch?v=6NFjq3IGrcw

 

katechetka Sabina

 

 20.04 - 24.04.2020

Szczęść Boże !
W ostatnią niedzielę było Święto Miłosierdzia Bożego , chciałabym Wam dziś przedstawić s. Faustynę której sam Pan Jezus ukazał się i powiedział, żeby namalowała Jego obraz. Więcej nie zdradzam sami zobaczcie jak to było...
Chciałabym, aby każdy z Was namalował Jezusa Miłosiernego z dwoma promieniami - jasnoniebieskim i czerwonym. Wasze prace zachowajcie i jak wrócimy do przedszkola to przyniesiecie je na religię.
Na koniec piosenka :
Pozdrawiam serdecznie
Sabina - katechetka

 
27.04 - 01.05.2020

Witam wszystkich przedszkolaków!!!!

 

Macie dużo energii do pracy? Bo ja tak i bardzo się cieszę, że znowu będziemy mieć religię. Szkoda tylko,że się nie możemy zobaczyć.
Zbliża się miesiąc maj , 3 maja Matka Boża będzie miała ważne święto w Polsce, ale o tym porozmawiamy w przyszłym tygodniu.
Dziś zaczynamy od zagadki:
Ta Księga wspaniała
Boga nam ukazała.
W domu, w szkole i w kościele
znajdziesz w niej słów Bożych wiele.

 

Brawo ! To Pismo Święte. Właśnie w Kościele mamy tydzień czytania Pisma Świętego, czyli Biblii. Jest to bardzo ważna księga, ponieważ są w niej zapisane słowa Boga. Czytając Pismo święte poznajemy Boga, a także życie ludzi, którzy Go kochali i służyli Mu.
Chciałabym, abyście poszukali teraz Pismo Święte - może być Biblia dla dzieci, może być takie które ksiądz czyta w kościele (bez obrazków), może mieć różny format (duży, mały) - pooglądajcie wasze Pisma Święte. Ważne jest, żeby na początkowych kartkach było napisane: Imprimatur czyli taka zgoda biskupa na publikację książki, oznacza to, że przekład Biblii jest katolicki.

 

Zapraszam teraz na bajkę o Biblii:
Poproście rodziców, aby przeczytali Wam fragment z Ewangelii Marka 10, 13-16.
Można dzieciom zadać pytania: Jak nazywa się księga z której przeczytałam fragment? O czym był ten fragment? Kogo Jezus brał na ręce? Co Jezus zrobił?

 

Czas na puzzle:
Na koniec posłuchajcie piosenki:
Drodzy Rodzice, dziękuję kolejny raz za wyrozumiałość i cierpliwość, dziękuję, że czytacie dzieciom wiadomości z religii i pracujecie z nimi. Jestem za to bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam serdecznie.

Sabina - katechetka.

 

04.05 - 08.05.2020

11.05 - 18.05.2020

18.05 - 22.05.2020

25.05 - 29.05.2020

01.06 - 05.06.2020

08.06 - 12.06.2020

15.06 - 19.06.2020

22.06 - 26.06.2020

 

Materiały dla dzieci z grupy "Niedźwiadki" i "Leśne Duszki"

23.03 – 27.03.2020


Witam,

Drodzy rodzice, w tym tygodniu proszę aby dzieci nauczyły się piosenki "Rysuję krzyż z kropelką krwi".

 Piosenkę możecie odnaleźć pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=3UKIrDTbasM

 Chciałabym aby dzieci na kartce z bloku narysowały dowolną metodą rysunek do tej piosenki.

Dzieci przyniosą tą pracę gdy wrócimy do przedszkola.

 

Dodatkowo dla chętnych polecam również kanał na youtube Mocni w Duchu TV LIVE: https://www.youtube.com/user/MocniTV

Program ten jest na żywo od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 12:30.

Jeżeli dzieci zrobią jakieś prace podczas tego programu to również mogą przynieść je do przedszkola na zajęcia religii.

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za współpracę, życzę dużo zdrówka,

 katechetka

 


30.03 – 03.04.2020

Witam moje Aniołki !

Czas na kolejne zajęcia z religii, tym razem zapraszam do komputera. Poproście rodziców aby załączyli prezentację o Niedzieli Palmowej. Jeśli pojawi się tekst do przeczytania poproś rodzica o pomoc.

Posłuchaj śmiesznego Gienka, zaśpiewaj piosenkę, ciekawe czy uda Ci się ułożyć puzzle??? Baw się dobrze i pamiętaj że Pan Jezus bardzo Cię kocha. Jeszcze zadanie na wieczór : pomódlcie się dzisiaj o zdrowie dla waszych najbliższych.

Drodzy Rodzice.

Nie wiem czy każdy ma drukarkę w domu, dlatego prace plastyczne są dla chętnych. Jeśli ktoś zrobi zad 5 i 6 to oczywiście może przynieść je do przedszkola na religię, gdy już skończy się kwarantanna.

https://view.genial.ly/5e7b1c042263100e13dc6c3b/presentation-untitled-genially?fbclid=IwAR2Hz6ICXEyM_JocYFmZnc-fAAaAj5FV0oSxWFcg5F7_zlXXl19DupP5lzA

Bardzo, bardzo dziękuję rodzicom za współpracę.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

Katechetka

 


06.04 – 10.04.2020

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Podobał Wam się Gienek? Mam nadzieję, że wszyscy ułożyli puzzle.

Kochane dzieci Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień . Dlaczego WIELKI? Bo każdy dzień w tym tygodniu jest bardzo ważny. Najważniejsze jednak są trzy dni - Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota czyli Triduum Paschalne, które kończy się Zmartwychwstaniem Jezusa. Co się wydarzyło w tych dniach i czy wszystko się dobrze skończyło dowiecie się z prezentacji. Zobaczycie co się daje do koszyczka wielkanocnego. Na końcu będzie kilka zabaw, jeśli motylek okaże się dla Was zbyt trudny nie przejmujcie się i przejdźcie do następnej zabawy. Muszę znowu poprosić rodziców o pomoc w przeczytaniu treści .

Jeśli ktoś chce to może narysować koszyczek , może narysować co wydarzyło się w Wielki Piątek, Sobotę, albo może ktoś z Was pokusi się i zrobi Grób Jezusa z papieru, kamyków itp. Rysunki możecie oczywiście przynieść do przedszkola. Podkreślam jednak że to jest dla chętnych.

 Dobrej zabawy!!!

https://view.genial.ly/5e86e74cd5aa510e32acd657/interactive-image-wielkanocne-tradycje?fbclid=IwAR1SpSsv_km44CF4DzWp6PqVTCTUIM86LeJhlT9YFZK_UrR6q30KA6viv8o

Bardzo dziękuję za pomoc - bez Was Drodzy Rodzice ani rusz w tym trudnym czasie

Życzę Wam zdrowia i błogosławionych Świąt, pamiętajcie, że najważniejsze jest to że Jezus Zmartwychwstał.

Katechetka - Sabina.

 

14.04 – 17.04.2020

Chrystus Zmartwychwstał ! Prawdziwie Zmartwychwstał ! Alleluja !

Tym chrześcijańskim pozdrowieniem witam Was po świętach i zapraszam do obejrzenia bajki jak to było z tym zmartwychwstaniem Jezusa, posłuchajcie co powie Gienek o zmartwychwstaniu a na koniec pośpiewajcie piosenki. Chciałabym abyście nauczyli się piosenki "Nie ma takiego jak Jezus".

Życzę Wam dobrej zabawy i pozdrawiam serdecznie wszystkich.

1. https://www.youtube.com/watch?v=sC4o9AuysWw

2. https://www.youtube.com/watch?v=Lfq52yHVIeo

3. https://www.youtube.com/watch?v=VOX9Id6YhC8

4. https://www.youtube.com/watch?v=JfIfJw7o7CA

5. https://www.youtube.com/watch?v=D2fLOQvqfGE

6. https://www.youtube.com/watch?v=6NFjq3IGrcw

katechetka Sabina

 

20.04 - 24.04.2020

Szczęść Boże !
Na dobry początek piosenka:
W niedzielę było Święto Miłosierdzia Bożego , chciałabym Wam dziś przedstawić s. Faustynę której sam Pan Jezus ukazał się i powiedział, żeby namalowała Jego obraz. Więcej nie zdradzam sami zobaczcie jak to było...
Uczymy się piosenki:
Na koniec rysunek!
Chciałabym aby każdy z Was namalował ( może być kredkami, mazakami, farbami) ilustrację Jezusa Miłosiernego z dwoma promieniami czerwonym i jasnoniebieskim. Promienie wyklejcie papierem albo bibułą. Kto potrafi to na dole obrazka pisze słowa "Jezu Ufam Tobie". Swoje prace oczywiście dajcie do teczki, gdy się już wreszcie spotkamy pokarzecie mi Wasze piękne rysunki

Pozdrawiam serdecznie
Sabina - katechetka
 
 
27.04 - 01.05.2020

Witam wszystkich przedszkolaków!!!!

Macie dużo energii do pracy? Bo ja tak i bardzo się cieszę, że znowu będziemy mieć religię. Szkoda tylko,że się nie możemy zobaczyć.
Zbliża się miesiąc maj , 3 maja Matka Boża będzie miała ważne święto w Polsce, ale o tym porozmawiamy w przyszłym tygodniu.
Dziś zaczynamy od zagadki:
Ta Księga wspaniała
Boga nam ukazała.
W domu, w szkole i w kościele
znajdziesz w niej słów Bożych wiele.
Brawo ! To Pismo Święte. Właśnie w Kościele mamy tydzień czytania Pisma Świętego, czyli Biblii. Jest to bardzo ważna księga, ponieważ są w niej zapisane słowa Boga. Czytając Pismo święte poznajemy Boga, a także życie ludzi, którzy Go kochali i służyli Mu.
Chciałabym, abyście poszukali teraz Pismo Święte - może być Biblia dla dzieci, może być takie które ksiądz czyta w kościele (bez obrazków), może mieć różny format (duży, mały) - pooglądajcie wasze Pisma Święte. Ważne jest, żeby na początkowych kartkach było napisane: Imprimatur czyli taka zgoda biskupa na publikację książki, oznacza to, że przekład Biblii jest katolicki.

Zapraszam teraz na bajkę o Biblii:
Poproście rodziców, aby przeczytali Wam fragment z Ewangelii Marka 10, 13-16.
Można dzieciom zadać pytania: Jak nazywa się księga z której przeczytałam fragment? O czym był ten fragment? Kogo Jezus brał na ręce? Co Jezus zrobił?

Czas na puzzle:
Na koniec posłuchajcie piosenki:
Drodzy Rodzice, dziękuję kolejny raz za wyrozumiałość i cierpliwość, dziękuję, że czytacie dzieciom wiadomości z religii i pracujecie z nimi. Jestem za to bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam serdecznie.

Sabina - katechetka.
 

04.05 - 08.05.2020

11.05 - 15.05.2020

 

18.05 - 22.05.2020

25.05 - 29.05.2020

01.06 - 05.06.2020

08.06 - 12.06.2020

15.06 - 19.06.2020

22.06 - 26.06.2020

zip
7055490
zip
4802553


_____________________________________________________________________________________________

UWAGA!!!
OGŁOSZENIE DOTYCZY WPŁAT ZA WYŻYWIENIE ORAZ WPŁAT ZA ŚWIADCZENIA PRZEDSZKOLNE.

OD 1 STYCZNIA 2019 ROKU ULEGA ZMIANIE RACHUNEK DOCHODÓW WŁASNYCH.

NOWY NUMER TO:
18 1020 2528 0000 0502 0505 6488

W Mieskim Zespole Placówek Oświatowych jest zatrudniony INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH pan Leszek Sosna.
Telefon kontaktowy:  32 453-75-34

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczeniową firmy AVIVA na rok szkolny 2018/2019

Nasze przedszkole otrzymało 2 oczyszczacze powietrza ze Środków Województwa Śląskiego w ramach udziału placówki w kampanii edukacyjno-informacyjnej pod nazwą "Mogę! Zatrzymać Smog - Przedszkolaku złap oddech" współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. logotypy kampanii 'Mogę! Zatrzymać Smog - Przedszkolaku złap oddech'
zamknij