REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2014/2015

Przedszkole ogłasza nabór dzieci na nowy rok szkolny 2014/2015 zgodnie
z nowymi zasadami , które określa:
Ustawa z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw(Dz. U. z 2014 r. poz.7)

• KRYTERIA NABORU DO PRZEDSZKOLA:
    W pierwszej kolejności do przedszkola przyjmuje się kandydatów zamieszkujących na obszarze danej gminy.
  • Tylko w przypadku większej liczby kandydatów spełniających ten warunek, niż miejsc w przedszkolu (innej formie wychowania przedszkolnego) przeprowadza się procedurę rekrutacyjną.

I ETAP REKRUTACJI
W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:
1) wielodzietność rodziny kandydata;
2) niepełnosprawność kandydata;
3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.
Kryteria te mają jednakową wartość!

II ETAP REKRUTACJI
W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, przeprowadza się drugi etap postępowania rekrutacyjnego.

W drugim etapie są brane pod uwagę:
kryteria określone przez organ prowadzący w uzgodnieniu z dyrektorem przedszkola, z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny, zwłaszcza potrzeb rodziny, w której rodzice albo rodzic samotnie wychowujący kandydata muszą pogodzić obowiązki zawodowe z obowiązkami rodzinnymi, oraz lokalnych potrzeb społecznych

Termin składania wniosków – od.01.03.2014 r.do 31.03.2014 r.
Postępowanie uzupełniające – od.01.06.2014 r. do 10.06.2014 r.

Do wniosku dołącza się dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów rekrutacyjnych.

1. termin podania do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych:
    do 22.04 do godz. 15.00
    w postępowaniu uzupełniającym:
    do 30.06 do godz. 15.00
  2. termin potwierdzenia przez kandydata woli przyjęcia:
    od 23.04. do 30.04 do godz. 15.00
  3. termin podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych:
    od 1.07. do 4.07 do godz. 15.00
    w postępowaniu uzupełniającym: